Debutová PC verze survival počinu The Last of Us Part I, která na hráčské platformě Steam a Epic Games vyšla teprve před necelými třemi týdny, se bohužel stále potýká s nespočtem chyb, na jejichž opravě samozřejmě kalifornské vývojářské studio Naughty Dog i nadále usilovně pracuje, a to prostřednictvím všemožných aktualizací.

I přes všechny technické neduhy však šikovní uživatelé s pokročilejším nastavením z této počítačové varianty dokázali vytěžit opravdové maximum. Konkrétním takovým příkladem je kupříkladu kinematografický herní kanál Voyagers Revenge, který se rozhodl pro vytvoření úchvatného režimu z pohledu první osoby, dávajícímu brutálnímu post-apokalyptickému světu The Last of Us naprosto jiný rozměr.

Možnost sledování děje z úrovně Joelových očí, připomínající známé zombie akce Dying Light nebo Left 4 Dead, totiž nabízí zcela nový zážitek, a to především v souvislosti s intenzivnějším prožitím boje. Povědomí o všudypřítomné krutosti navíc výrazně umocňuje také dostupná obtížnost Grounded, jak jinak než s citelně omezenými zdroji, byť samotná animace postav a chování zbrojního vybavení si ještě možná zaslouží nějaká ta drobná vylepšení.

Kdy tento mód spatří světlo světla a jestli ho vůbec spatří, to je v tuto chvíli ve hvězdách, ale jeho názorná ukázka otevírá prostor pro diskuzi o tom, jak by teoreticky hra The Last of Us Part I mohla vypadat s (bohužel aktuálně údajně neplánovanou) podporou technologie PlayStation VR. Určitě je to jedna z budoucích cest, kterou by se studio Naughty Dog mělo také vydat, a to nejen kvůli udržení kroku s narůstající konkurencí, ale především také proto, aby své pohlcující příběhy hráčské komunitě dokázalo demonstrovat také jinak, než je doposud zažito.

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat