Herní AAA tituly se díky svým bohatým rozpočtům, které s naprostým přehledem trumfnout i rozpočty hned několika hollywoodských filmových trháků, stávají doslovnými mistrovskými díly. Velké investice do nich neprobíhají náhodně, neboť ještě před úplným začátkem jejich vývoje se počítá s tím, že výsledný produkt bude světovými kontinenty rezonovat po opravdu dlouhou dobu.

Bohatý rozpočet se týká také akční adventury The Last of Us Part II, ve které mezi hráči velké rozpaky vyvolala přítomnost nové hlavní postavy jménem Abigail Anderson.

Výše rozpočtu tohoto titulu byla tak trochu nešťastně odhalena v souvislosti soudního sporu mezi společností Microsoft a Federální obchodní komisí (FTC) v rámci akvizice videoherního giganta Activison Blizzard, kdy se společnosti Sony nepodařilo udržet pod pokličkou realizované investice do svých dvou velkých franšíz, jimiž je Horizon a The Last of Us.

Podle uniklých dokumentů konkrétně videohra The Last of Us Part II, pocházející z portfolia kalifornského vývojářského studia Naughty Dog, celkově vyšla na více než 200 miliónů dolarů, přesněji na 220 miliónů dolarů (částka údajně nezahrnuje výdaje spojené s marketingovými činnostmi). Její vývoj, na němž se na plný úvazek podílelo přibližně 200 zaměstnanců, byl odstartován již v roce 2014 a dokončen byl v roce 2020.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat