Dlouho očekávaná “houbou opancéřovaná” hrozba jménem Bloater se nám v aktuálně vysílaném post-apokalyptickém televizním seriálu The Last of Us konečně představila v celé své kráse, a to konkrétně v rámci pátého dílu.

YouTube video

O finální podobu tohoto impozantně děsivého a neuvěřitelně silného monstra se zasloužil především oceňovaný umělec Barrie Gower, mistr do detailu propracovaných masek, dechberoucího protetického make-upu a mnoha dalších souvisejících hmatatelných speciálních efektů.

Seriálový Bloater vznikl kombinací hned několika prvků. Tím nejzásadnějším z nich byl pochopitelně robustní a velice pružný pryžový oblek, který se díky dalším doplněným vymodelovaným částem z latexu a molitanu, přichytávajícím se mnoha praktickými zipy, dostal na celkovou váhu necelých 40 kilogramů.

Samozřejmě nějaké ty gramy navíc přidal i překvapivě použitý lubrikant, který maskéři na oblek nanesli během natáčení dnes již oné známé noční scény kvůli patřičnému efektu slizkosti a lesklosti. Zbylé detaily pak následně byly dotvořeny za pomoci počítačové grafiky.

Role této infikované nestvůry se ujal 198 centimetrů vysoký britský kaskadér Adam Basil. Ten se ji zhostil naprosto bravurně a její nácvik níže si zajisté zaslouží pořádný potlesk:

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat