Tvůrčí tým televizního seriálu The Last of Us posílí dvě režisérská jména – Jasmila Žbanić a Ali Abbasi!

Televizní seriálThe Last of UsThe Last of Us Part IIThe Last of Us RemasteredThe Last of Us: Left Behind

K uznávanému mladému ruskému režisérovi Kantemirovi Balagovovi, který byl v rámci připravovaného post-apokalyptického televizního seriálu The Last of Us z dílny HBO pověřen výhradně prací na jeho pilotním dílu, se připojí další dvě zajímavá a zkušená jména, jimiž jsou Jasmila Žbanić a Ali Abbasi.

Jasmila Žbanić je bosensko-hercegovská režisérka proslulá svým perfekcionismem, díky němuž si sáhla na nejedno ocenění. Za zmínku kupříkladu stojí získaná cena Golden Bear na berlínském filmovém festivalu za film Grbavica, jehož příběh vychází ze situace současného Sarajeva, nebo nedávná nominace na Oscara s válečným dramatem Quo Vadis, Aida.

YouTube video

Ali Abbasi je íránsko-švédský režisér a scénárista, který na filmovém festivalu v Cannes obdržel prestižní ocenění Un certain regard pro rok 2018 za celovečerní fantasy snímek Border (v našich končinách znám pod názvem Tina a Vore), vyprávějící o podivínské a samotářské celní úřednici s nepřívětivým vzhledem, která má jeden neobyčejný dar – nadměrně vyvinutý čich.

YouTube video

Doporučené příspěvky

0 %