Podle uznávaných kritiků herního průmyslu je v posledních týdnech nejskloňovanější novinka The Last of Us Part II jednou z nejlepších her posledních let. Numerická skóre z jejich recenzí na internetovém portálu Metacritic dala dohromady úctyhodný aritmetický průměr, jenž se aktuálně k třetímu červencovému dni roku 2020 drží na čísle 94 ze 100.

Z pohledu hráčů je tomu ale spíše naopak. Ti se do hry nekompromisně pustili už pár minut po jejím vydání a rozhodně hru The Last of Us Part II, která překonává všechny možné rekordy, nijak nešetří.

Irelevantní hodnocení uživatelů se sice oproti předchozím týdnům mírně vylepšilo, ale i tak se ke třetímu červencovému dni roku 2020 drží na čísle 5.1 z 10, což ze hry dělá na základě uživatelských recenzí jeden z nejhorších herních titulů letošního roku.

Přechválila kritická esa The Last of Us Part II? Kdepak, v tomto případě se jedná o cílený review bombing, za nímž stojí poměrně četná skupina uživatelů, která se rozhodla udělat vše pro to, aby hodnocení hry stáhla na co nejnižší možnou hranici.

Většina z těchto negativních uživatelských hodnocení se dá ale snadno prokouknout, protože pokud hra trvá v průměru 30 hodin a tyto recenze se začaly objevovat už ihned po zpřístupnění přidávání hodnocení, je evidentně něco jinak, než by mělo.

Říkáte si, co k review bombingu tyto jedince vede? Důvodem je například nesouhlas s herním příběhem či samotnými přítomnými LGBT postavami. Dalším podnětem mohou být i květnové úniky, které vyzradily spoustu zásadních informací a scén ze hry. Díky silné celosvětové marketingové kampani se navíc o této hře dozvěděli pochopitelně i hráči jiných zařízení (PC, Xbox aj.), kteří se cítí diskriminováni tím, že je The Last of Us Part II exkluzivitou pouze pro herní konzoli PlayStation 4, takže se to snaží vývojářům z Naughty Dog “osolit” i tímto způsobem. Zda se jim to daří musíte zhodnotit vy sami…

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat