To, že se kultovní první díl post-apokalyptické série The Last of Us z roku 2013, který dokonce ještě v roce 2014 vyšel ve velice povedené remasterované verzi, dočká remaku bylo s ubíhajícím časem více než jasné a teď se jeho vydání stává blížící se zhmotněnou realitou.

Vývojáři, usilovně pracující na remaku, se netajili tím, že chtěli využít maximálního potenciálu a výkonné hardwarové výbavy současné herní konzole PlayStation 5, a to se jim podle obsahu vůbec prvního traileru evidentně povedlo na jedničku, neboť remaster hry není sám o sobě nic jiného než v podstatě pouhopouhé technické vylepšení, zatímco remake kompletně předělává celou její estetiku.

Milovníci této survival adventury se tak mohou těšit na kompletní přepracování, které však neztratí absolutně nic na svém původním prožitku, ba naopak, to ještě získá něco navíc – modernizovanou hratelnost, citelně vylepšenou ovladatelnost a rozšířenou přístupnost. Výrazné změny k lepšímu lze vedle grafiky očekávat rovněž i u samotných bojů, průzkumů a doprovodných efektů.

Hra The Last of Us Part I, obsahující singleplayer a rozšiřující příběhové DLC Left Behind, pro PlayStation 5 vyjde oficiálně 2. září 2022, přibližně za rok od tohoto data by se pak měla objevit i ve variantě pro PC.

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat