Tak jsme se všichni dočkali – první díl dlouho očekávaného post-apokalyptického seriálu The Last of Us (česky Poslední z nás), v němž se v rolích Joela Millera a Ellie Williams představí herecká dvojice Pedro Pascal a Bella Ramsey, právě přichází na naše televizní obrazovky a to prostřednictvím placené platformy HBO Max!

Tento díl vám, kromě samozřejmého seznámení s hlavními hrdiny, nastíní epické vypuknutí globální pandemie, způsobené parazitickou houbou Cordyceps, která se mezi lidmi šíří buď kousnutím od infikovaných jedinců nebo vdechnutím infekčních spor. Tato invazivně se chovající agresivní houba napadá primárně lidský mozek a své oběti po určitém čase přeměňuje doslova na nemrtvé, kteří jsou následně nuceni k systematickému napadání všeho živého ve svém okolí a pochopitelně k nekontrolovatelnému šíření dané infekce.

Délka trvání prvního dílu, v němž se přeživší Joel na své misi jaksi ne úplně dobrovolně ujme drzé čtrnáctileté dívky Ellie, která je možná poslední nadějí lidstva, je nastavena na krásných 80 minut a překvapivě zde, vedle titulků, nechybí ani český a slovenský dabing.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat