Tato skupina zbraní se skládá z dlouhých obouručních  zbraní, které jsou (s výjimkou brokovnice a plamenometu) nejvhodnější pro účinnou likvidaci nepřátel na větší vzdálenost.

Jejich vylepšování je v průběhu hry nesložitější, protože se skládá z většího množství úprav, vyžadující více potřebných dílů a nástrojů.

Krátké zbraně, jinak také hovorově jen pistole, jsou jednoruční zbraně menších rozměrů.

Těmto zbraním chybí síla a dostřel a právě z těchto důvodů jsou účinné především na krátkou vzdálenost nebo opravdu těsnou blízkost, kde přímo excelují. Nejsou žádným přínosem při boji s osobami, které používají neprůstřelné vesty, helmy a štíty.

Krátká zbraně jsou jediné zbraně, které můžete používat během momentu, kdy před sebou držíte lidské neinfikované rukojmí, potřebné jako lidský štít pro svou ochranu.

Zbraně na blízko se skládají ze shluku tupých nebo ostrých zbraní.

U tupých zbraní je v průběhu boje provést více úderů (někdy například i pětkrát, záleží na odolnosti protivníka), kdy nepřátelského jedince musíte jednoduše ubít, protože po jedné ráně je na chvíli omráčen a následně je opět schopen bojovat.

U ostrých zbraní většinou postačí jeden šikovně mířený úder, respektive sek, což je vhodné při utajovaných a stísněných situacích, kdy nepřítele rychle zabijete a on nemá čas upozornit své případně další přítomné společníky.

Vrhací (jinak také házecí) zbraně jsou většinou primitivní věci sloužící k omráčení, odrovnání a nebo odpoutání pozornosti nepřátel.

Všechny tyto zbraně při dopadu na pevný povrch vydávají hluk, proto je vždy dobré zvážit dané situace, kdy je chcete použít.

Výbušné zbraně jsou takové zbraně, které dokáží omráčit, odrovnat a nebo odpoutat pozornost nepřátel.

Všechny tyto zbraně při použití vydávají hlasitou explozi, proto je vždy dobré zvážit dané situace, kdy je chcete použít.