Přívěsky Světlonošů jsou sběratelské předměty rozptýlené po celé kampani pro jednoho hráče (Single Player) a existuje jich dohromady 30. Každý přívěsek, inspirovaný klasickými “psími známkami”, má na sobě vyryté jméno a osobní číslo svého nositele, jímž je a nebo dříve byl člen milice Světlonošů.

V průběhu hry se přívěsky nejčastěji vyskytují na zemi, ale občas visí na objektech (strom a podobně). Pokud přívěšky visí mimo dosah, je zapotřebí je buď sestřelit a nebo po nich házet předměty, které je shodí na zem.

Pokud jste nějaké přívěsky nalezli a následně jste zemřeli nebo ukončili hru, budete je muset pravděpodobně posbírat znovu – samozřejmě v závislosti na tom, kde vaše hra byla naposledy automaticky uložena. Doporučujeme tuto skutečnost vždy zpětně kontrolovat.

Artefakty mají podobu mnoha různých objektů – obvykle jsou to všelijaké poznámky, kousky papírů, mapy a spousta dalších osobních věcí a předmětů.

Všechny tyto objekty mají za úkol hráči poskytnout více informací o osudech místní populace a především lepší náhled do post-apokalyptického světa decimovaného houbovou infekcí a s ní souvisejícími událostmi.

Ve hře je těchto artefaktů celkem 85.

Komiksy jsou jednotlivé brožurky, které patří do smyšlené komiksové série Savage Starlight z futuristického prostředí. Tato série má 14 dílů a jeho hlavní hrdinkou je doktorka Daniela Star.

Ellie tuto sérii, kterou Joel v průběhu hry postupně nachází, naprosto zbožňuje a také ji velmi často ráda komentuje.

Tréninkové manuály jsou opotřebované a potrhané brožury, které poskytují důležité informace o výrobě a následném vylepšování vytvářených improvizovaných zbraní a dalších potřebných předmětů ve hře. Celkem jich je k nalezení 12.

Brzy doplníme…

Brzy doplníme…