V roce 2016 vyšel exkluzivně pro Xbox a PC čtvrtý díl zombie série Dead Rising, který se následující rok dostal i na herní konzoli PlayStation 4. Tento survival horor, za nímž stojí kanadská vývojářská společnost Capcom Vancouver, je znám svou problémovou výrobou a také s sebou nese poměrně dost zajímavých informací poodhalující jeho zákulisí.

Vše to začalo vývojem předchozího dílu Dead Rising 3 pro architekturu herní konzole Playstation 3. Tu ale nakonec společnost Capcom Vancouver zcela přeskočila a zmíněnou hru nabídla pouze a jen pro Xbox a PC. To má na svědomí společnost Microsoft, která vývojářům z Capcom Vancouver nabídla výrazně větší finanční rozpočet a prodloužení doby vývoje.

Díky této výjimečné nabídce a úspěšné kooperaci se mohl tým Capcom Vancouver plně realizovat, uplatnit tak své ambice na výrazně lepším hardwaru a pustit se hned do dalšího dílu, nehledě na posloupnost herních konzolí.

Philem Spencerem vedená videoherní divize společnosti Microsoft, která je proslulá svými vysokými investicemi, totiž tímto krokem získala větší vliv na samotné výrobě a následně si také dupla, že chce aby byla připravovaná hra Dead Rising 4 temnější, sofistikovanější a stala se tak přímým konkurentem veleúspěšného prvního dílu The Last of Us.

YouTube video

I když se tomu všemu přihlížející společnost Capcom Japan, která na vývoji připravované hry měla pochopitelně také svůj určitý podíl, snažila držet co nejvíce stranou, v roce 2014 ji došly nervy a rozpoutala konfrontaci mezi vývojáři, což zapříčilo propouštění lidí, zásadní změny ve vývoji, přehodnocení investování do technologií, přípravy na pokračování jménem Dead Rising 5 (to nakonec bylo společně s mnoha dalšími projekty typu oblíbené franšízy Dino Crisis nekompromisně zrušeno) a v roce 2018 samotný konec společnosti Capcom Vancouver.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat