I věhlasné kalifornské studio Naughty Dog, o jehož odvedené práci se vždy hovoří hlavně v superlativech, se může setkat s problémem obřího rozsahu. Pokud jste si pořídili několik dnů zpět vydanou PC verzi remaku The Last of Us Part I, tak pak jistě moc dobře víte o čem je řeč…

Zmíněná verze, vykazující velice špatný technický stav a na herní platformě Steam si tak následně odnášející spíše záporná hodnocení, se totiž potýká s řadou hned několika problémů, mezi nimiž vyniká především extrémní přetěžování procesoru na úkor grafického čipu, pomalé stahování ohromného množství dat (primárně shaderů), špatná ovladatelnost a opakující se sekání, doplněné nespočtem pádů. Všechny tyto prohřešky se s velkým překvapením vyskytují i na velice výkonných herních sestavách, což zrovna není příliš standardním jevem.

Za mizerné portování počítačové varianty The Last of Us Part I bohužel zodpovídá nechvalně proslulé studio Iron Galaxy, které má ve svých dosavadních referencích i politováníhodné provedení hry Batman: Arkham Knight. Zda-li je však ono odfláknuté portování zapříčiněno uspěcháním v souvislosti s úspěchem a pozitivně stavěným rozruchem okolo vysílané seriálové adaptace, o tom můžeme pouze a jen polemizovat.

Vývojářské studio Naughty Dog informovalo o tom, že v průběhu dneška a pátka hráčům poskytne opravné patche a z důvodu stálých oprav výše uvedených problémů a blížícího se předložení pro verifikaci je tak nuceno odsunout slíbenou optimalizaci pro Steam Deck.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat