Světová válka Z (v originálním znění World War Z) s Bradem Pittem v hlavní roli, oblíbený to celovečerní zombie snímek, jenž americká filmová a distribuční společnost Paramount Pictures Corporation uvedla v roce 2013 a jenž byl inspirován stejnojmenným knižním románem newyorského spisovatele Maxe Brookse z roku 2006, se měl původně dočkat pokračování, avšak z toho bohužel zcela sešlo. Říkáte si proč?

Natáčení děje, který by měl navazovat na svého předchůdce, se plánovalo na červen roku 2019, ale zvěsti už dlouhou dobu naznačovaly, že ho brzdí především problémy v souvislosti s jeho rozpočtem. Ten totiž původně nesměl překročit výši prvního filmu, tedy 190 milionů amerických dolarů. Na tuto skutečnost kompetentní filmař David Fincher kývl a byl ochoten maximálně konat dle přání Paramount Pictures, ale i tak byly peníze, potřebné pro realizaci výroby filmu podle studia příliš vysoké.

I přesto, že věrní fanoušci tohoto filmu i nadále pevně doufají v jeho pokračování, jeho samotný vybraný režisér David Fincher přiznal, že se mu nakonec nesmírně ulevilo, když padlo konečné rozhodnutí, na jehož základě byl tento neustále odsouvaný sequel zrušen.

Dále také nastínil, že zmíněný sequel by byl ve výsledku něco na způsob letošního seriálového trháku The Last of Us, jen s tím rozdílem, že by byl o hodně slabší. Adaptace celosvětově uznávané post-apokalyptické herní série The Last of Us, kterou si mimochodem velmi pochvaluje, má podle něj mnohem promyšlenější scénář a jeho základy nabízejí výrazně lepší možnosti prozkoumávání nákazy a následného přežívání v pandemií zdecimovaném světě.

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat