První řada dlouho očekávaného televizního seriálu The Last of Us z produkce HBO, která mimo jiné vynikala také excelentním hereckým výkonem Pedra Pascala a Belly Ramsey, mezi diváky zaznamenala obrovský úspěch a stala se jedním z nejsledovanějších seriálových počinů všech dob.
Enormní úspěch se však netýká pouze samotné seriálové adaptace, ale rovněž i jejích herních předloh. Vesmír The Last of Us, jakožto nejoceňovanější herní franšíza na světě, se v posledních měsících těší výraznému nárůstu prodejů a s ním pochopitelně i souvisejícím tržbám.
Podrobnější informace odhalil Jim Ryan, šéf nadnárodní společnosti Sony Interactive Entertainment (zkráceně SIE), která stojí za konzolemi a produkty PlayStation. Ten upozornil na interní mechanismus společnosti, díky němuž lze prodejnost her efektivně monitorovat napříč všemi prodejními kanály a sítěmi. Konkrétní čísla neprozradil, ale jedná se o několikaset násobná čísla běžného trendu prodeje, která raketově vzrostla po každé odvysílané epizodě seriálu.
Jim Ryan je za tato čísla samozřejmě rád nejen v rámci byznysu, ale má také nesmírnou radost z toho, že se s produkty značky PlayStation postupně seznamuje mnohem širší okruh uživatelů.