V posledních týdnech se hojně řeší potencionální adepti na udílení cen Emmy pro rok 2023, mezi nimiž nechybí ani zástupci veřejností oblíbených dramatických seriálů, dokazující, jakou zcela zásadní roli v úspěchu seriálu samotného hraje práce scénáristů.

Craig Mazin, hrdý držitel ceny Emmy za pětidílnou minisérii Černobyl z koprodukce společností HBO a Sky, bravurně rekonstruující příběh o jaderné havárii z roku 1986, jako podílející se osoba na scénáři letos do světa vypuštěného post-apokalyptického seriálu The Last of Us, nyní v souvislosti se zmíněnými nominacemi předložil čtyřiašedesáti stránkový scénář jeho nejemotivnějšího třetího dílu, přes hodinu vyprávějícím o lásce mezi Billem a Frankem.

Onen scénář si v původním anglickém znění ve formátu PDF můžete stáhnout a přečíst dokonce i vy, a to konkrétně zde.

V této epizodě jsem chtěl prozkoumat, jak by mohly, v jisté symbióze, existovat dva zcela odlišné typy lásky, kdy ta jedna je starostlivá, velkorysá a zkrášlující a druhá pak ochranářská a majetnická. Pevně doufám v to, že lidé ve vztahu Billa a Franka spatřili vítězství upřímné, dosažitelné a realistické lásky, a to i na úplném konci jejich bytí.

Craig Mazin

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat