Mladý ruský režisér Kantemir Balagov, který se do povědomí filmových nadšenců zapsal především napínavým celovečerním snímkem Beanpole, díky němuž si na udílení cen Cannes IFF 2019 právoplatně vysloužil ocenění za nejlepší režii a rovněž i cenu mezinárodní kritiky, dnes prolomil nezvykle dlouhé ticho, související s televizním seriálem The Last of Us.

Kantemir Balagov, jenž byl zprvu ohlášen jako vůdčí režisér prvního dílu, dnes na svých sociálních sítích prozradil, že produkční tým seriálu The Last of Us opustil před více než rokem a nemá tak již s tímto adaptačním projektem z dílny HBO vůbec nic společného.

Tento překvapivý výrok tak vlastně stručně objasňuje skutečnost, proč Kantemir Balagov o připravovaném seriálu přestal dlouhodobě mluvit, a to i přesto, že režíroval první díl této herní adaptace, který byl ale nakonec předělán a původní záběry tak byly patřičně pozměněny (v tomto konkrétním případě se aktuálně spekuluje o tom, že první díl nakonec připadl na hlavu režiséra Craiga Mazina).

Důvodem jeho odchodu jsou údajně neustále se opakující zákulisní neshody, mající neblahý vliv na jeho tvůrčí schopnosti. Další nepříjemnou zkušeností jsou pak prý i táhlé obstrukce v souvislosti se zaplacením za jeho dosavadní práci na seriálu, byť se jeho osobní výtvory nakonec vysílat nebudou…

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat