To, že Rusko dlouhodobě usiluje o to, aby z povědomí veřejnosti maximálně vymýtilo takzvanou LGBT propagandu, jistě není ničím, co bychom už všichni dávno nevěděli. Nyní se snaží přikročit k dalším výrazně razantnějším opatřením, vztahujícím se konkrétně na videoherní průmysl.

Zmíněná opatření vycházejí z dnes již prodlouženého zákona z roku 2013, podle něhož je poskytování a šíření informací o LGBT tématice dětem trestným činem. Co se pak transgenger osob a tématikou s nimi spojenou týče, v tomto případě Rusko nyní tvrdě cenzuruje veškeré veřejné informace, díky nimž by nezletilé osoby mohly uvažovat nad změnou svého pohlaví.

Assassin’s Creed, Assassin’s Creed: Brotherhood, Assassin’s Creed: Rogue, Assassin’s Creed: Syndicate, Assassin’s Creed Odyssey, Borderlands, Divinity: Original Sin 2, Dragon Age: Origins, Dragon Age: Inquisition, Life Is The Strange, The Last of Us, The Last of Us Part II, Fallout, Apex Legends, The Sims, RimWorld, Overwatch a další tituly jsou nyní na seznamu nežádoucích her a co nevidět by mohlo dojít k jejich úplnému stažení z oběhu, neboť by se dle ruského měřítka mělo jednat o produkty, snažící se dětem prezentovat netradiční vztahy jako atraktivní, resp. zcela normální, což se s daným zákonem příliš neslučuje.

Pokud zmíněné rozšíření zákona projde úspěšně schvalovacím procesem, budou vývojáři, nabízející hry podobného charakteru na území Ruska, čelit pokutám, které mohou šplhat až k hranici pěti miliónů rublů. Pokuty taktéž platí pro hráče zakázaných her.

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat