Sledování koňských stop se vyplatilo a Davidovi muži právě dorazili do vybydleného městečka, v němž se za každou cenu snaží nalézt šílence, jenž měl (za doprovodu malé holky) zmasakrovat jejich parťáky, kteří od výše zmíněného Davida dostali za úkol najít nějaké jídlo, protože probíhající zima je více než krutá a zásoby jsou letos opravdu mizivé.

Ellie se v daný moment probouzí ze spánku a venkovního šramotu si pochopitelně ihned všímá. Nezbývá jí nic jiného než urychleně jednat – na místě takticky ponechává zraněného a bezmocného Joela a nasedá na koně Calluse, čímž se chce pokusit odlákat pozornost přítomných mužů.

Callus s odvážnou Ellie na zádech uhání prostředkem cesty jako namydlený blesk a má opravdu co dělat, aby náporu nelítostných jedinců dokázal odolat. Padá salva výstřelů, Ellie jako zázrakem zůstává nezraněna, avšak Calluse si jedna kulka přeci jen nachází a on se následně řítí z kamenného srázu dolů, pod nímž rázem umírá…

Tato zásadní a emocemi prošpikovaná část videohry The Last of Us podlomila kolena mnoha milovníkům této série a je nalajnovaná přesně tak, že se nedá jakkoli obejít – jenže, světe div se, i přesto se to nakonec jednomu hráči zcela náhodně povedlo a to dosti vzácnou chybou.

Díky této chybě totiž Callus mohl, i když Ellie nechal zcela napospas zmateným zabijákům, z bojiště utéci a tím si tak zachránit svůj život…

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat