Další dobrodružství přátelského růžového hrdiny Nintenda, kulaťounkého Kirbyho, se pomalu, ale jistě blíží – vychází totiž už 25. března tohoto roku a vývojáři této hry slibují volný pohyb ve zcela novém a ojedinělém 3D světě s možností využívání všech doposud známých schopností.

Jedná se o roztomilou adventuru s názvem Kirby and the Forgotten Land, vyvinutou speciálně ku příležitosti oslav 30. výročí existence Kirbyho, která vznikla výhradně pro herní konzoli Nintendo Switch a je to již úctyhodný sedmnáctý díl hlavní řady Kirby série, jejímž je rovněž i vůbec prvním 3D počinem. Hra samotná je protkaná zkoumáním opuštěných a záhadami obestřených lokací, což pochopitelně plyne k nevyhnutelné diskuzi o poměrně značném inspirování se ve veleúspěšné post-apokalyptické videoherní sérii The Last of Us.

Jak se dalo očekávat, vývojářské studio, včetně distributora samotného, jakýkoli vztah mezi titulem Kirby and the Forgotten Land a světem The Last of Us popřelo, obratem pak téma změnilo na konstatování skutečnosti, že nové Kirbyho mise přináší zážitek ve zcela novém kontextu, plného staveb a budov postavených lidmi.

My jsme ve hře, díky dostupné bezplatné ukázce, objevili podobností hned několik, a to souvisejících nejen s prvním dílem The Last of Us a jeho následným stahovatelným obsahem The Last of Us: Left Behind, ale také s poměrně ještě nedávno vydaným druhým dílem The Last of Us Part II.

Pokud jste očekávali, že hra je temná přesně jako na náhledovém obrázku tohoto článku, musíme vás zklamat – jen jsme jeho drobnou úpravou chtěli vypíchnout podobnost a atmosféru s gamesami The Last of Us. Barvičky jsou tedy ve výsledku mnohem živější, což dokazuje i demonstrační video níže:

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat