Nintendo vydává hru Kirby and the Forgotten Land, inspiraci ve hrách The Last of Us ale silně popírá!

The Last of UsThe Last of Us Part IIThe Last of Us RemasteredThe Last of Us: Left Behind

Další dobrodružství přátelského růžového hrdiny Nintenda, kulaťounkého Kirbyho, se pomalu, ale jistě blíží – vychází totiž už 25. března tohoto roku a vývojáři této hry slibují volný pohyb ve zcela novém a ojedinělém 3D světě s možností využívání všech doposud známých schopností.

Jedná se o roztomilou adventuru s názvem Kirby and the Forgotten Land, vyvinutou speciálně ku příležitosti oslav 30. výročí existence Kirbyho, která vznikla výhradně pro herní konzoli Nintendo Switch a je to již úctyhodný sedmnáctý díl hlavní řady Kirby série, jejímž je rovněž i vůbec prvním 3D počinem. Hra samotná je protkaná zkoumáním opuštěných a záhadami obestřených lokací, což pochopitelně plyne k nevyhnutelné diskuzi o poměrně značném inspirování se ve veleúspěšné post-apokalyptické videoherní sérii The Last of Us.

Jak se dalo očekávat, vývojářské studio, včetně distributora samotného, jakýkoli vztah mezi titulem Kirby and the Forgotten Land a světem The Last of Us popřelo, obratem pak téma změnilo na konstatování skutečnosti, že nové Kirbyho mise přináší zážitek ve zcela novém kontextu, plného staveb a budov postavených lidmi.

My jsme ve hře, díky dostupné bezplatné ukázce, objevili podobností hned několik, a to souvisejících nejen s prvním dílem The Last of Us a jeho následným stahovatelným obsahem The Last of Us: Left Behind, ale také s poměrně ještě nedávno vydaným druhým dílem The Last of Us Part II.

Pokud jste očekávali, že hra je temná přesně jako na náhledovém obrázku tohoto článku, musíme vás zklamat – jen jsme jeho drobnou úpravou chtěli vypíchnout podobnost a atmosféru s gamesami The Last of Us. Barvičky jsou tedy ve výsledku mnohem živější, což dokazuje i demonstrační video níže:

YouTube video

Další zajímavé články

0 %