Nejen pánské holičství Don’s Barber Shop je připraveno na natáčení seriálu The Last of Us!

Televizní seriálThe Last of UsThe Last of Us Part IIThe Last of Us RemasteredThe Last of Us: Left Behind

Malinkaté městečko Fort Macleod, nacházející se na jihozápadě kanadské provincie Alberta, pár kilometrů od Calgary, se stává jednou z nejžádanějších natáčeních destinací. Na jeho území se již kupříkladu natáčel film Zkrocená hora, Interstellar nebo Krotitelé duchů: Odkaz, ze seriálů pak za zmínku jistě stojí Fargo… a samozřejmě nesmíme opomenout ani nadcházející post-apokalyptickou podívanou z dílny HBO, zvanou The Last of Us.

Jsme velice poctěni, že jsme jedním z hostitelských měst, která byla vybrána pro tak velkolepý příběh, speciální efekty a vše, co s tím souvisí. Věříme v ekonomické přínosy a diverzifikaci Alberty, natáčení je rozhodně jedním ze způsobů, jak toho docílit.

Sue Keenan, nejvyšší správní úřednice města Fort Macleod

Kolosální HBO produkce televizního seriálu The Last of Us v současné chvíli zaměstnává stovky místních obyvatel, má multiplikační účinek a podporuje tak významně tamní ekonomiku, značně zasaženou celosvětovou pandemií koronaviru.

The Last of Us, jehož natáčení začíná už tento týden, je opravdu monstrózní projekt. Má pět uměleckých ředitelů a dává práci armádě techniků, sčítající stovky jedinců, kteří se šest měsíců věnují přípravám a dvanáct měsíců pak samotnému natáčení. Co se oficiálního rozpočtu týče, ten konkretizovat zatím nemohu, ale jedná se bezpochyby o největší kinematografický projekt v Kanadě. Napovím ale, že jedna epizoda seriálu přesahuje dolarovou hranici osmi čísel.

Damian Petti, ředitel společnosti IATSE LOCAL 212

Z natáčení seriálu samozřejmě těží i drobní podnikatelé, kteří v poslední době přišli téměř o veškeré možné výdělky. Filmový průmysl jim proto dává naději se alespoň z převážné části postavit opět na nohy.

V rámci momentálních příprav se kompetentní štáby přesunuly na stěžejní místa na Main Street, kde byly cedule a výlohy prodejen upraveny tak, aby tematicky zapadaly do konceptu a doby chystaného seriálu. Některé prodejny byly dokonce pozměněny kompletně, což mezi některými obyvateli pochopitelně způsobuje drobný zmatek – například jedna lékárna se kvůli filmování na určitý čas transformovala na prodejnu s nábytkem. Nezasvěcení se pak ostatních obyvatel ptají na to, kdy tyto nové prodejny byly otevřeny, což je poměrně zábavné.

Ne všechny prodejny, obchody a služby prošly změnami. Kupříkladu takové pánské holičství Don’s Barber Shop existuje více než 50 let a proto je v jeho největším zájmu zachování si svého vyhlášeného jméno a patřičného typického stylu. Jeho majitel a provozovatel, Don McLean, je velkým fanouškem filmového průmyslu a velice ho těší, že právě jeho město a obzvláště jeho holičství samotné se stane součástí tohoto skvělého projektu.

Další zajímavé články

0 %