Malinkaté městečko Fort Macleod, nacházející se na jihozápadě kanadské provincie Alberta, pár kilometrů od Calgary, se stává jednou z nejžádanějších natáčeních destinací. Na jeho území se již kupříkladu natáčel film Zkrocená hora, Interstellar nebo Krotitelé duchů: Odkaz, ze seriálů pak za zmínku jistě stojí Fargo… a samozřejmě nesmíme opomenout ani nadcházející post-apokalyptickou podívanou z dílny HBO, zvanou The Last of Us.

Jsme velice poctěni, že jsme jedním z hostitelských měst, která byla vybrána pro tak velkolepý příběh, speciální efekty a vše, co s tím souvisí. Věříme v ekonomické přínosy a diverzifikaci Alberty, natáčení je rozhodně jedním ze způsobů, jak toho docílit.

Sue Keenan, nejvyšší správní úřednice města Fort Macleod

Kolosální HBO produkce televizního seriálu The Last of Us v současné chvíli zaměstnává stovky místních obyvatel, má multiplikační účinek a podporuje tak významně tamní ekonomiku, značně zasaženou celosvětovou pandemií koronaviru.

The Last of Us, jehož natáčení začíná už tento týden, je opravdu monstrózní projekt. Má pět uměleckých ředitelů a dává práci armádě techniků, sčítající stovky jedinců, kteří se šest měsíců věnují přípravám a dvanáct měsíců pak samotnému natáčení. Co se oficiálního rozpočtu týče, ten konkretizovat zatím nemohu, ale jedná se bezpochyby o největší kinematografický projekt v Kanadě. Napovím ale, že jedna epizoda seriálu přesahuje dolarovou hranici osmi čísel.

Damian Petti, ředitel společnosti IATSE LOCAL 212

Z natáčení seriálu samozřejmě těží i drobní podnikatelé, kteří v poslední době přišli téměř o veškeré možné výdělky. Filmový průmysl jim proto dává naději se alespoň z převážné části postavit opět na nohy.

V rámci momentálních příprav se kompetentní štáby přesunuly na stěžejní místa na Main Street, kde byly cedule a výlohy prodejen upraveny tak, aby tematicky zapadaly do konceptu a doby chystaného seriálu. Některé prodejny byly dokonce pozměněny kompletně, což mezi některými obyvateli pochopitelně způsobuje drobný zmatek – například jedna lékárna se kvůli filmování na určitý čas transformovala na prodejnu s nábytkem. Nezasvěcení se pak ostatních obyvatel ptají na to, kdy tyto nové prodejny byly otevřeny, což je poměrně zábavné.

Ne všechny prodejny, obchody a služby prošly změnami. Kupříkladu takové pánské holičství Don’s Barber Shop existuje více než 50 let a proto je v jeho největším zájmu zachování si svého vyhlášeného jméno a patřičného typického stylu. Jeho majitel a provozovatel, Don McLean, je velkým fanouškem filmového průmyslu a velice ho těší, že právě jeho město a obzvláště jeho holičství samotné se stane součástí tohoto skvělého projektu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat