První díl post-apokalyptické herní série The Last of Us od studia Naughty Dog je bez debat jednou z nejlepších videoher historie, proto se není čemu divit, že na ni společnost PlayStation nedá, jako na svou exkluzivitu, dopustit a je tak její právoplatnou pýchou.

Videohra The Last of Us původně vyšla v roce 2013 pro třetí generaci herní konzole PlayStation a v roce 2014 se dočkala i remasterované verze pro nastupující čtvrtou generaci. Před pár měsíci dokonce přišla sofistikovaná aktualizace, která na PlayStationu 4 načítání hry The Last of Us Remastered zrychlila o více než 70%.

S příchodem páté generace PlayStationu, která umožňuje zpětnou kompatibilitu, měla veřejnost jasno – The Last of Us Remastered se dá hrát i na PS5 a zde její osud s největší pravděpodobností končí, čímž je její příběh smysluplně uzavřen…. avšak to není úplně pravda!

Věhlasný publicista Jason Schreier totiž prozradil několik podstatných informací ze zákulisí – vývojáři totiž usilovně pracují na remaku prvního dílu The Last of Us, který tak má využívat maximálního potenciálu a hardwarové výbavy PlayStationu 5. Vývojářům by tato skutečnost měla pomoci osvojit si specifika vývoje pro PlayStation 5 a rozšířit jim tak obzory po technické a řemeslné stránce.

Zmíněný remake měl, podle prvotních náznaků, údajně vznikat v sandiegském studiu Visual Arts Service Group, ale samozřejmě na něm nakonec nedělá nikdo jiný než zkušený tým Neila Druckmanna a to konkrétně majoritní část studia Naughty Dog.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat