Dlouhodobá snaha společnosti Sony, která v podstatě nedávno založila divizi PlayStation Productions, přináší své plody. Ta totiž několik let nekompromisně usiluje o to, aby se plátna kin a obrazovky televizí dostala filmová a seriálová zpracování videoher, které svým věrným příznivcům konzolí PlayStation servíruje již od roku 1994.

Teď se držte – prvním oficiálně potvrzeným projektem této nově založené společnosti, který z většinové části zastřeší celosvětově proslulá televizní společnost HBO, je totiž připravovaný televizní seriál The Last of Us, jehož děj bude vycházet z úspěšného stejnojmenného herního titulu z roku 2013!

Podle posledních tiskových zpráv bude Neil Druckmann, nejzásadnější persona vývojářského studia Naughty Dog, spoluautorem a výkonným producentem seriálu. Ten se nechal slyšet, že již v minulosti uvažoval o celovečerním snímku a nakonec z plánů sešlo, protože domluvená spolupráce se scénáristou a režisérem Samem Raimim neprobíhala dle očekávání.

Jenže pustit se do něčeho s HBO, to je úplně o něčem jiném, protože pravou rukou Neila Druckmanna se stane Craig Mazin, tvůrce jednoho z nejlepších seriálu poslední dekády, jímž je nedávný počin Černobyl. Craig Mazin po společném brainstormingu s Neilem Druckmannem neskrýval nadšení a prohlásil, že práce na tak dechberoucím uměleckém díle je pro něj po mnoha letech opravdu splněným snem.

Kdy tento očekávaný seriál spatří světlo světa a jaké bude jeho herecké obsazení? To se bohužel ještě stále neví a zástupci společností Sony, PlayStation Productions, Sony Pictures Television Studios i HBO zatím i nadále mlčí.

Protože seriál nebude jednorázovým počinem, je téměř jisté, že ho odstartuje propuknutí houbové infekce a postupně děj bude gradovat tak, jak ho známe z prvního dílu série The Last of Us. Tvůrci se navíc nebrání ani navázání na prequel The Last of Us: Left Behind a dlouho očekávaný sequel The Last of Us Part II, což znamená jediné – máme se sakra na co těšit!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat