Nový akční survival titul The Last of Us Part II, který si lidé mohou díky explicitnímu zobrazení násilí standardně pořídit až od osmnácti let, se potýká s poměrně nepříjemnou patálií – v mnoha zemích, především těch arabských, je totiž zakázaný…

V Alžírsku, Bahrajnu, Egyptě, Íránu, Iráku, Jemenu, Jordánsku, Kataru, Kuvajtu, Libanonu, Libyi, Maroku, Ománu, Palestině, Saúdské Arábii, Spojených arabských emirátech, Sýrii či Tunisku si herní nadšenci tuto hru na své konzoli PlayStation nezahrají.

Fyzickou kopii hry ve výše uvedených státech seženete možná tak na černém trhu, protože v obchodech se prodávat nesmí. Digitální verze, která se běžně nachází v nabídce PlayStation Store je také blokována. Propagace a distribuce hry je tak zakázána v jakémkoliv formátu a médiu. Pokud si ji obyvatelé vybraných zemí obstarají jinde, mohou jim hrozit i fyzické tresty!

Novinka The Last of Us Part II, která vyšla přesně před týdnem, se totiž nelíbí režimům zmíněných zemí. Její ESRB rating hovoří za vše – varuje před přítomností nahoty a sexuálního obsahu, což je v těchto zemích stále tabu, takže si asi dokážete představit, jak by místní obyvatelé reagovali na sexuální orientaci hlavní protagonistky Ellie, která udržuje lesbický vztah s dívkou Dinou!

Náklonnost ke stejnému pohlaví je v mnoha zemích i v dnešní době stále něco extrémního a bývá striktně trestána (v některých případech dokonce i smrtí). Navíc se ve hře objevují i silné ženské charaktery, které jsou nebojácné a soběstačné, takže zřejmě tušíte, že tohle by na arabsky smýšlejících územích neprošlo tak jako tak…

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat