Nedílnou součástí velkolepého úspěchu dramatického seriálu The Last of Us jsou bezpochyby také neskutečně propracované masky, vynikající protetický make-up a mnoho souvisejících speciálních efektů, za nimiž stojí oceňovaný protetický designér a maskér Barrie Gower se svým šikovným týmem.

Ten v novém rozhovoru pro jedno nejmenované britské médium o populární kultuře, módě a aktuálních událostech prozradil, že jedna ze scén druhého dílu seriálu The Last of Us vznikla téměř bez jakýchkoliv dalších přidaných efektů.

Onou scénou je sekvence, kdy společně Joel, Tess a Ellie vejdou do zchátralého bostonského muzea. Právě za jeho dveřmi se nachází rozkládajícími se těly infikovaných prorůstající Cordyceps, monstrózní stélkatý organismus různých tvarů a velikostí, rozprostírající se po jeho podlahách a stěnách doslova ve všech směrech.

Právě tato zmíněná scéna byla sáhodlouze a ručně vytvořena do těch nejmenších detailů, tudíž vizuální efekty nebyly takřka vůbec zapotřebí, protože většina, co je v ní vidět, jsou hmatatelné kulisy.

YouTube video
NEPŘEHLÉDNĚTE:
Veškeré informace o epizodách akčního seriálu The Last of Us, včetně odkazů pro jejich sledování, najdete ZDE!

Nahlásit chybu v článku

Mohlo by vás také zajímat